U sredu 04.03.2020. i četvrtak 05.03.2020. godine Fakultet tehničkih nauka i Departman za proizvodno mašinstvo posetili su đaci Srednje stručne škole „4 Juli“ iz Vrbasa i Srednje tehničke škole „Ivan Sarić“ iz Subotice.

Đaci su dočekani u svečanoj sali gde im je marketing služba prezentovala pojedine studijske programe, pravila upisa i način polaganja prijemnog ispita.

Tokom posete učenici mašinske struke posetili su Laboratorije Departmana za proizvodno mašinstvo i upoznali se opremom koja je na raspolaganju studentima osnovnih i master studija, među kojima su:

AFM mikroskop, kompjuterski upravljano Šarpijevo klatno, uređaji za ispitivanje materijala ( ispitivanje tvrdoće, kidalice...), CNC mašina za injekciono presovanje plastike ENGEL Victory 50 sa robotom manipulatorom i propratnom opremom, prese za plastičnu deformaciju, SLS, FDM, i SLA 3D štampači, CNC fleksibilna ćelija za struganje INDEX GU 600, CNC glodalica sa upravljačkom jedinicom Sinumeric 840d, i CNC upravljana koordinatna merna mašina Zeiss Contura G2.

Nakon obilaska laboratorija, učenici su posetili novu salu za konferencije departmana za proizvodno mašinstvo, gde im je održano kratko izlaganje o mogućnostima zaposlenja nakon završetka studija, dostupnim pozicijama u privredi, i napretku u daljoj naučno-stručnoj karijeri.