U vezi sa Odlukom Vlade Republike Srbije o obustavi izvođenja nastave u visokoškolskim i drugim ustanovama (Službeni glasnik Republike Srbije od 15. marta 2020, broj 30.), Fakultet tehničkih nauka obaveštava studente, nastavnike, saradnike i sve zaposlene o sledećim merama:

1. Fakultet prekida redovno izvođenje nastave;
  2. Uvodi se on-line sistem održavanja nastave (predavanja i vežbe) primenom sistema SOVA, za koji će nastavnici, saradnici i studenti  blagovremeno dobiti instrukcije;
  3. Nastavnici i saradnici pod hitno treba da pripreme predavanja i vežbe u elektronskom obliku (PPT prezentacije, knjige, skripte i dr.);
  4. Obavezne eksperimentalne vežbe se odlažu do daljnjeg i biće nadoknađene kada se stvore uslovi;
  5. Aprilski ispitni rok se odlaže;
  6. Odlažu se odbrane završnih radova (diplomski, master, i specijalistički radovi);
  7. Odobrava se odbrana doktorskih teza pred komisijom bez prisustva publike. Sva administracija se obavlja elektronski.
  8. Studentska služba obezbedila je za studente osnovni proces rada (za izdavanje uverenja, potvrda,...) svakog radnog dana od 11 do 12 časova.

Prof. dr Rade Doroslovački
Dekan Fakulteta tehničkih nauka