U decembru 2019. godine Danka Labus Zlatanović, asistentkinja na Departmanu za proizvodno mašinstvo sa Katedre za materijale i tehnologije spajanja na Fakultetu tehničkih nauka, dobila je prestižnu stipendiju od Henry Royce instituta za boravak na Kembridž Univerzitetu (Cambridge University) u Velikoj Britaniji u okviru programa - Henry Royce Institute PhD access scheme. Stipendija je dodeljena radi ispitivanja uzoraka u okviru doktorske disertacije uz pomoć Transmisionog elektronskog mikroskopa (TEM). Takođe, u okviru ovog istraživačkog boravka, Danka Labus Zlatanović je boravila i na London Saut Bank univerzitetu (London South Bank University - LSBU) u Velikoj Britaniji. Boravak je finansiran od strane COST asocijacije u okviru projekta CA15102 radi obuke na Skenirajućem akustičnom mikroskopu. Oba projekta su ostvarena zahvaljujući intenzivnoj saradnji sa profesorom dr Sauravom Goelom sa LSBU.

v2019 Danka London