Istraživač pripravnik Zorana Lanc sa Katedra za metrologiju, kvalitet, pribore, alate i ekološko-inženjerske aspekte, Departmana za proizvodno mašinstvo, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, imala je priliku da u okviru ERAZMUS+ programa mobilnosti studenata realizuje šestomesečni istraživački boravak na Slovačkom Tehničkom Univerzitetu (STU) u Bratislavi. U okviru boravka na Mašinskom fakultetu, koji usko sarađuje sa Volkswagen kompanijom, Zorana je bila u prilici da se upozna sa opremom za infracrvena termografska ispitivanja, konkretno metalnih zagrejanih površina, što je bilo od značaja za njenu doktorsku disertaciju. Rezultat razmene je bila ne samo odlično uspostavljena saradnja između Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i Mašinskog fakulteta u Bratislavi, nego i preneta znanja i iskustva, kao temelj budućim i nadamo se uspešnim projektima.