Asistent Danka Labus Zlatanović sa Katedre za materijale i tehnologije spajanja u okviru Departmana za proizvodno mašinstvo Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, dobila je stipendiju nemačke organizacije DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) za krati istraživački boravak od šest meseci na Departmanu za proizvodne tehnologije Tehničkog univerziteta Ilmenau u Nemačkoj. U okviru šestomesečnog boravka bila je u mogućnosti da radi na najsavremenijoj opremi u okviru tačkastog zavarivanja trenjem sa mešanjem kao i naknadne karakterizacije zavarenih spojeva, što predstavlja temu njene doktorske disertacije. Iz ovog projekta je proizašla saradnja između Fakulteta tehničkih nauka i Tehničkog Univerziteta Ilmenau, sa velikom perspektivom u pogledu prijavljivanja zajedničkih projekata i studijskih boravaka.

v2019 Danka Ilmenau