SPREMNI DOČEKAJTE BUDUĆNOST - UPIŠITE PROIZVODNO MAŠINSTVO!

Razvoj, Projektovanje, Programiranje, Upravljanje, Održavanje

Proizvoda, Procesa, CNC mašina, Alata, Proizvodnih sistema

DPM upis 2022

Osnovni razlozi za studiranje kod nas:

• Lako i brzo pronalaženje posla neposredno nakon završetka ili još tokom trajanja studija. Osnovni razlog je veliki nedostatak diplomiranih inženjera proizvodnog mašinstva na tržištu rada.
    • Široko obrazovanje daje prilagodljivost na tržištu rada - mogućnost zapošljavanja u razvoju proizvoda, njihovoj proizvodnji, održavanju, ali i na rukovodećim pozicijama.
    • Mogućnost dobijanja brojnih stipendija od različitih subjekata, uključujući i brojne kompanije.
    • Brzo napredovanje u karijeri – već par godina nakon zapošljavanja postoji realna mogućnost dobijanja rukovodećeg, menadžerskog položaja.
    • Značajan rast zarade tokom karijere, u skladu sa napretkom u hijerarhiji firme ili kompanije.
    • Plaćena praksa na odgovarajućim godinama studija (za najbolje studente).
    • Intenzivne posete firmama koje se direktno ili indirektno bave tehnologijama koje se izučavaju u okviru Departmana za proizvodno mašinstvo.
    • Široko obrazovanje i dobijanje neophodnih znanja iz: mašinske obrade (uključujući programiranje CNC mašina), zavarivanja, tehnologija plastičnog deformisanja (uključujući numeričke simulacije procesa), livarstva (uključujući numeričke simulacije procesa), nanotehnologija, termičke obrade, aditivnih tehnologija (3d štampe), merenja, kontrole i obezbeđenja kvaliteta, nauke o materijalima, ali i internet tehnologija, digitalizacije fabrika - industrije 4.0.
    • Intenzivna upotreba računara i primena softvera za projektovanje: SolidEdge, PTC Creo (Pro/ENGINEER), Simufact Forming, Magmasoft, Catia, Siemens NX, Cimatron, AutoCAD, Ansys, SimaPro, LabVIEW, Moldex3D, NCBrain, OpenFOAM,GOM Inspect i drugi.
    • Priznata diploma u inostranstvu.

Studirajući proizvodno mašinstvo vrhunsko teoretsko znanje naučićete da primenjujete praktično!

Našim studentima pružamo savremen nastavni plan koji je prilagođen potrebama tržišta i obuhvata kako već ustanovljene tehnologije, tako i one koje će svoje mesto tek pronaći u industriji budućnosti. Želimo da Vam studiranje na našem Departmanu bude zadovoljstvo, a u tome će vam pomoći naši predani, posvećeni i pristupačni profesori i saradnici. Jedan od njih je nedavno proglašen za najbolje ocenjenog nastavnika.

Gde smo zastupljeni?

• Energetika,
  • Biomedicina,
  • Naftna industrija,
  • Održavanje tehničkih sistema, itd.

Alumni - iz ugla diplomiranih inženjera
Alumni - iz ugla diplomiranih inženjera Sanja Smoljanić
Alumni - iz ugla diplomiranih inženjera Jovan Vukman