Aljosa dr IvanisevicMoje ime je Aljoša Ivanišević i 2010. godine sam završio proizvodno mašinstvo, smer savremene tehnologije oblikovanja materijala. Nakon završetka master studija upisao sam doktorske studije iz oblasti tehnologije plastičnog deformisanja i počeo da radim kao istraživač saradnik na projektu Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja. Nakn 5 godina rada na FTNu i bavljenja naukom odlučio sam da svoju karijeru nastavim u auto industriji. 2015. godine sam prešao u kompaniju Robert BOSCH na poziciju procesnog inženjera zaduženog za procese hladnog oblikovanja i presovanja gde i danas radim. 2018. godine pored poslovnih i porodičnih obaveza uspeo sam da krunišem svoj naučno-istraživački rad odbranom Doktorske disertacije.
Kao procesni inženjer u oblasti proizvodnje sistema brisača i elektro motora zadužen sam, kako za stabilizaciju proizvodnih procesa tako i za njihovo unapređenje, smanjenje troškova i škarta, a sve u cilju poštovanja najvišeg nivoa kvaliteta, po kom je BOSCH poznat u svetu. Posao kojim se bavim je dosta dinamičan i zahtevan i znanje stečeno tokom studija mi je puno pomoglo da se brzo uklopim u tako dinamičan sistem. Kvalitet studija mašinstva na Fakultetu tehničkih nauka potvrđuje i činjenica da je skoro čitav tim procesnih inženjera u BOSCH-ovoj fabrici u Pećincima, svoju diplomu stekao baš na Fakultetu tehničkih nauka na smeru mašinstvo. Ključna prednost FTNa i studija mašinstva je to što kroz projektne zadatke studenti razvijaju inženjerski način razmišljanja.

Aljosa dr Ivanisevic2