DEPARTMAN ZA PROIZVODNO MAŠINSTVO je 12.06-13.06.2014 organizovao stručnu ekskurziju za studente IV godine osnovnih studija i I godine master studija studijskog programa PROIZVODNO MAŠINSTVO.

Prvog dana realizovana je poseta preduzećima „FAS“ (FIAT AUTOMOBILI SRBIJA), „ZASTAVA ORUŽJE“ i „UNIOR“ iz Kragujevca. U popodnevnim satima obavljena je poseta Fakultetu inženjerskih nauka u Kragujevcu. Noćenje je organizovano u hotelu „Kragujevac“ koji se nalazi u samom centru grada.

Drugog dana u okviru stručnog dela realizovana je poseta preduzećima „METALAC“ i „TETRA PAK PRODUCTION“, dok je kulturno-istorijski deo programa obuhvatio posetu turističkom kompleksu Oplenac-Topola. Povratak u Novi Sad je bio u kasnim večernjim satima