Dana 08.06.2015. godine realizovana je stručna ekskurzija za studente 6. i 8. semestra studijskog programa Proizvodno mašinstvo, u okviru koje su posećena dva preduzeća „Unimet“ iz Kaća i „FKL“ iz Temerina.

U okviru ove posete studenti su imali mogućnost da se upoznaju sa proizvodnim programom ovih preduzeća, sa odgovarajućim tehnološkim procesima izrade i montaže proizvoda. Isto tako, studentima su prezentovani i elementi obradnog sistema kroz prikaz mogućnosti raspoloživih konvencionalnih i savremenih CNC mašina alatki i obradnih centara, kordinatnih mernih mašina, kao i odgovarajućih reznih alata, alata za livenje, alata za obradu deformisanjem, raznih standardnih i specijalnih pribora i merila, i dr.