Danka Labus Zlatanović, asistent na Departmanu za proizvodno mašinstvo Fakulteta tehničkih nauka na Katedri za materijale i tehnologije spajanja je provela mesec dana na Univerzitetu Krenfild u Londonu, Velika Britanija. Ovaj istraživački boravak je finansiran od strane COST organizacije u okviru projekta CA15102 kroz program mobilnosti (Short Term Scientific Mission). Zahvaljujući ovom programu Danka je bila u mogućnosti da radi na specijalizovanoj opremi za karakterizaciju zavarenih spojeva kao što su:

• Frequency-modulated Kelvin probe mikroskop (FM-KPFM),
  • Renishaw Laserski interferometar (RLI) i
  • Skenirajući elektronski mikroskop (SEM).

Zahvaljujući ovom projektu, ostvarena je saradnja između Krenfild univerziteta i Univerziteta u Novom Sadu sa ciljem mobilnosti studenta doktorskih studija u okviru ova dva univerziteta i ostvaren je značajan napredak u mogućnostima karakterizacije materijala i zavarenih spojeva za potrebe naučnog rada na FTN.

vDanka Krenfild