Asistent Miloš Knežev sa Katedre za mašine alatke, tehnološke procese, fleksibilne tehnološke sisteme i procese projektovanja u okviru Departmana za proizvodno mašinstvo Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, dobio je stipendiju nemačke organizacije DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt) za istraživački boravak od godinu dana na Tehničkom univerzitetu u Kelnu, Fakultetu za vozila i proizvodnju, Institut za proizvodne tehnologije, u Nemačkoj.

U okviru šestomesečnog boravka 2020. godine bio je u mogućnosti da radi u okviru jedne od trenutno najaktuelnijih obasti industrije, Industije 4.0 pomoću najsavremenje opreme i softvera, sa akcentom na razvoju digitalnog blizanca visokobrzinskog motorvretena, što predstavlja temu njegove doktorske disertacije. Iz ovog projekta je proizašla saradnja između Fakulteta tehničkih nauka i Tehničkog Univerziteta u Kelnu, sa perspektivom u pogledu prijavljivanja zajedničkih projekata i razmene studenata. Pored aktivnosti vezanih za fakultet, Miloš je imao vremena na obiđe neke od znamenitosti SR Nemačke kao i da provodi vreme i druži se sa koleginicama i kolegama.