U cilju promocije aditivne proizvodnje (tzv. "3D štampe") i afirmacije mladih dizajnera i inženjera, u sklopu projekta A_MADAM“ (Advanced Design for Optimal Dynamic Properties of Additive Manufacturing Products) organizuje se konkurs NeMogući dizajn 2021. Nagrade "NeMogući dizajn" za 2021. godinu biće dodeljene za najkreativniju primenu mogućnosti 3D štampanja, aditivne proizvodnje, 3D skeniranja ili kombinacije 3D tehnologija u sledećim kategorijama:

• Inženjerski dizajn (komponente i mehanizmi tehničkih sistema, automobila, motora, bicikala, …)
  • Dekorativni dizajn (nakit, ukrasi, modni predmeti, ...)
  • Dizajn robe široke potrošnje (kućni aparati, upotrebni predmeti, gedžeti, igračke, ...)

Pobednici konkursa će biti nagrađeni diplomama i 3D štampačima (MakerBot SKETCHTM).

Pravo učešća na konkurs imaju studenti, inženjeri i dizajneri od 18 do 35 godina starosti koji su državljani R. Srbije, BiH ili neke od država članica EU.

Više informacija o konkursu moguće je dobiti na sledećoj adresi: https://www.3dimpuls.com/node/358

Rok za prijavu i slanje modela je 31. oktobar 2021.