Naš student doktorskih studija, Zoran Bobić se trenutno nalazi na studijskom boravku u Centru za istraživanje materijala MRC u Kijevu u Ukrajni.

Boravak se realizuje u okviru međunarodne saradnje na Horizon 2020 MSCA RISE projektu (Salseth), koordinisanom od strane FTN-a. Tema boravka je razvoj i ispitivanje novih nano materijala za oralne senzore i implantate. Osim istraživačkog rada Zoran odlično koristi priliku i za obilazak znamenitosti ovog velegrada, kao što su: manastir Kijevsko-Pečarska Lavra, spomenik i večna vatra nepoznatom borcu iz 2. svetskog rata, muzej mikro minijatura i najdublja metro stanica na svetu. Pozivamo i naše studente osnovnih studija da se redovno prijavljuju na projekte razmene (konkursi su redovni). Osim sticanja stručnih znanja, ovakve posete omogućavaju upoznavanje drugih kultura i sticanje novih iskustava!