U Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu, u petak 18. februara 2022. godine, s početkom u 12 časova, predstavnici Francuskog instituta u Srbiji i kancelarije Campus France održaće prezentaciju studija u Francuskoj i stipendija Vlade Republike Francuske za master 2 nivo i doktorske studije u komentorstvu za sve oblasti.

Svi zainteresovani imaće priliku da iz prve ruke čuju informacije o neophodnoj dokumentaciji, proceduri prijavljivanja, potrebnom nivou francuskog i/ili engleskog jezika, kao i svim adutima francuskog visokoobrazovnog sistema.

Konkurs za stipendije za 2022/2023. je u toku i traje do 28. marta 2022. godine. Svake godine Vlada Francuske putem ovog programa stipendira oko 50 studenata iz naše zemlje.

Ulaz je slobodan, a prezentacija će se održati na sprskom jeziku.