Početkom marta, Departman za proizvodno mašinstvo posetila je delegacija kompanije Galeb iz Šapca. Kompaniju su predstavljali generalni direktor "Galeb"-a Nataša Marković, direktor proizvodnje Galeb Metal Pack Uroš Alimpijević i inženjer za razvoj i investicije dipl. inž. maš. Igor Radić. U ime fakulteta i departmana, goste su dočekali prodekan za investicije i saradnju sa privredom dr Sebastian Baloš, pomoćnik direktora departmana dr Lazar Kovačević i šef laboratorije za deformisanje dr Dejan Movrin.

U toku posete vođeni su sadržajni razgovori o pronalaženju novih mogućnosti naučno-stručne saradnje, realizaciji praktičnih diplomskih i master radova studenata, kao i o mogućnostima organizovanja plaćene stručne prakse za studente u pogonima kompanije u Šapcu. Predstavljena je i ideja da kompanija svojim sredstvima i inženjerskim kadrom potpomogne realizaciju jednog od budućih interedisciplinarnih studentskih projekata koji će biti realizovani u okviru osnovnih akademskih studija proizvdonog mašinstva. Na kraju sastanka potpisan je Ugovor o obavljanju stručne prakse studenata FTN-a u kompaniji "Galeb".