U subotu, 09. aprila 2022. godine na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu održaće se 27. REGIONALNO TAKMIČENjE UČENIKA SREDNjIH MAŠINSKIH ŠKOLA REPUBLIKE SRBIJE ZA REGION VOJVODINE.

Takmičenje se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Zajednice mašinskih škola Republike Srbije. Organizatori takmičenja su Departman za proizvodno mašinstvo u saradnji sa Departmanom za mezanizaciju i konstrukciono mašinstvo i Departmanom za tehničku mehaniku, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i Srednja mašinska škola iz Novog Sada.

Učenici srednjih tehničkih škola takmiče se u sedam različitih disciplina:
1. Statika
2. Kompjuterska grafika – 2D
3. Modeliranje mašinskih elemenata i sklopova – 3D
4. Programiranje kompjuterski upravljanog struga – ručno programiranje
5. Programiranje kompjuterski upravljane glodalice - ručno programiranje
6. Programiranje kompjuterski upravljanog struga – CAD/CAM programskim paketom
7. Programiranje kompjuterski upravljane glodalice - CAD/CAM programskim paketom

Svečana dodela nagrada najboljim takmičarima će se održati u Svečanoj sali Fakulteta tehničkih nauka u 18 časova.

U sklopu takmičenja biće organizovan obilazak laboratorija Departmana za proizvodno mašinstvo u okviru kojih će biti prezentovana oprema koja je na raspolaganju našim studentima. Prezentacija i obilazak laboratorija su otvorenog tipa i ovom prilikom pozivamo sve zainteresovane srednjoškolce i buduće studente da nam se pridruže.

Obilasci laboratorija počinju na ulazu u zgradu mašinskih instituta FTN-a i organizovani su u tri termina:
- 10:30-11:30
- 12:15-13:15