Nakon dvogodišnje pandemijske pauze, Fakultet tehničkih nauka i Departman za proizvodno mašinstvo su ponovo počeli da posećuju učenici srednjih škola! Sredinom aprila ugostili smo više od 60 učenika Tehničke škole iz Požege koji su posetili Novi Sad u sklopu stručne ekskurzije. Nakon kratkog prijema u svečanoj sali FTN-a i obilaska amfiteatara, đaci su obišli Laboratorije Departmana za proizvodno mašinstvo i upoznali se opremom koja je na raspolaganju studentima osnovnih i master studija Proizvodnog mašinstva. Posebna pažnja je usmerena ka ukazivanju na multidisciplinarnost primene stečenih znanja i veština u realnoj mašinskoj i automobilskoj industriji, kao i drugim oblastima kao što su medicina, građevina, elektroprivreda, poljoprivreda, vojska i dr.

Đaci su upoznati sa velikom potrebom kompanija iz okruženja za inženjerima proizvodnog mašinstva i mogućnostima lakog pronalaženja posla u oblasti, što im garantuje sigurnu budućnost i dobru zaradu.