Članovi Katedre za mašine alatke, tehnološke procese, fleksibilne tehnološke sisteme i procese projektovanja dr Cvijetin Mlađenović, Miloš Knežev i Dejan Marinković boravili su u dvodnevnoj poseti Fakultetu tehnološkog inženjerstva i industrijskog menadžmenta, Univerziteta u Brašovu, Rumunija. Poseta je realizovana u okviru programa za razmenu profesora i studenata CEEPUS.

Fakultet za tehnološko inženjerstvo i industrijski menadžment osnovan je 1949. godine kada su na Institutu za mehaniku u Brašovu osnovane specijalizacije „Alati, uređaji i aparati” i „Mašine alatke”, čijim spajanjem je nastala specijalizacija „Mašinogradnja”. Trenutno fakultet broji blizu 1200 studenata. Nakon posete fakulteta, naši zaposleni su iskoristili slobodno vreme kako bi se upoznali sa znamenitostima Brašova, od kojih je jedna od najatraktinijih Drakulin zamak koji se nalazi u blizini grada.