Naš student doktorskih studija i asistent Vladimir Terek, dobio je stipendiju Društva za Vakuumsko Nanošenje Prevlaka iz Sjedinjenih Američkih Država.

On je bio jedan od svega 14 studenata iz celog sveta, koji su imali priliku da ove godine dobiju stipendije. Ova stipendija omogućila mu je da prisustvuje jednoj od najatraktivnijih konferencija iz njegove oblasti - SVC TechCon 2023 koja se održala sredinom Maja meseca. Ova konferencija okuplja najveće svetske stručnjake iz oblasti prevlaka i vakuumskih sistema. Vladimir je imao tu čast da prezentuje rad iz istraživanja vezanog za njegovu doktorsku disertaciju pred velikim brojem stručnjaka iz njegove oblasti. U sklopu konferencije održan je i sajam vakuumske tehnike, kao i različiti treninzi i predavanja od strane svetski poznatih predavača. Osim toga, na konferenciji je organizovan i veliki broj događaja za druženje, upoznavanje i uspostavljanje kontakata za buduće saradnje, kao i događaja za prikupljanje sredstava za dolazak nekih budućih studenata na ovu konferenciju. Konačno, Vladimir je posvetio bar malo vremena da obiđe prestonicu Sjedinjenih Američkih Država i njene znamenitosti kao što su Smitsonijan kompleks, Vašington spomenik, Liknolnov memorijal i drugi.