U periodu od 29.8.2023. - 11.9.2023. god. sprovedena je druga po redu međunarodna letnja škola, čija je tematika fokusirana na savremenim tehnologijama oblikovanja metalnih i polimernih materijala. Ovaj vid letnje škole predstavlja deo Centralnoevropskog programa univerzitetske razmene (Central European Exchange Program for University Studies - CEEPUS).
Program letnje škole ostvaren je kroz određen broj predavanja, laboratorijskih vežbi, poseta fabrikama, ali i vannastavnim aktivnostima koje se odnose na obilazak nekih od poznatih, turističkih atrakcija. Pored fabrika TPV, ISOKON, HELLA, čije su delatnosti fokusirane na automobilsku industriju, sprovedeni su i kratkodnevni izleti koji podrazumevaju obilazak muzeja svemira, primorske regije - Koper, fontane piva - Žalec, Škocjanske jame, Terme Čatež, jezera Bled i mnoge druge, čije se fotografije mogu videti u prilogu. Kao finalizacija letnje škole usledila je večernja vožnja brodom - Ljubljanicom, a kasnije i dodela sertifikata za uspešnu realizaciju programa i sticanje novih znanja, kao i iskustava, što i predstavlja glavni cilj organizovanog projekta.