U okviru Višegradskog projekta "Innovations in circular economy – environmental labels and declarations" (https://ecolabelling.prz.edu.pl/en/) Katedra za metrologiju, kvalitet, pribore, alate i ekološko-inženjerske aspekte, Departmana za proizvodno mašinstvo, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, organizuje online konferenciju sa međunarodnim učešćem CIRKULARNA EKONOMIJA I OZNAČAVANJE O ZAŠTITI ŽIVOTNE SREDINE (CEEL 2021).

Važni datumi:

• 20. Decembar 2020. Rok za dostavljanje apstrakta rada;
  • 23. Decembar 2020. Obaveštenje o prihvatanju abstrakata;
  • 29. Januar 2021. Naučna konferencija sa međunarodnim učešćem CEEL 2021.

Takođe, organizovana je anketa o označavanju o zaštiti životne sredine (ekooznakama). Anketa je predviđena za različite grupe ljudi iz privrednih, naučno istraživačkih, državnih i ne državnih organizacija, kao i potrošača. Cilj istraživanja je prikupljanje informacija o eko-označavanju u Višegradskim državama i Srbiji. Anketa je anonimna, a rezultati ankete biće objavljeni na e-platformi projekta. Molimo Vas da anketu popunite do 5. decembra 2020. godine. Anketa je dostupna na nekoliko jezika i pristupa se preko sledećih linkova:

Srpski, Engleski, Poljski, Slovački, Češki, Mađarski.