Na Konferenciji su bile zastupljene aktuelne teme iz oblasti proizvodnog mašinstva i muldisciplinarnih oblasti mašinskog inženjerstva, informacionih tehnologija, inženjerstva zaštite životne sredine, biomedicinskog inženjerstva i drugih srodnih inženjerskih oblasti.

Rad konferencije se odvijao u sedam sekcija
A. TEHNOLOGIJE OBRADE SKIDANJEM MATERIJALA
B. MAŠINE ALATKE, AUTOMATSKI FLEKSIBILNI TEHNOLOŠKI SISTEMI, CAx, CIM POSTUPCI I SISTEMI
C. METROLOGIJA, KVALITET, PRIBORI, REZNI ALATI I TRIBOLOGIJA
D. TEHNOLOŠKI PROCESI, OPTIMIZACIJA, LOGISTIKA I INTERNET TEHNOLOGIJE U PROIZVODNOM INŽENJERSTVU
E. MATERIJALI, PLASTIČNO DEFORMISANJE, LIVENJE I ZAVARIVANJE
F. MAŠINSKO INŽENJERSTVO I ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE
G. BIO-MEDICINSKO INŽENJERSTVO

Naučno-stručna konferencija MMA, svojom dugom tradicijom i redovnim održavanjem od 1976. godine, ima za cilj okupljanje i razmenu iskustava istraživača sa fakulteta, instituta i stručnjaka iz industrije, te na taj način želi da doprinese intenzivnijem razvoju nauke i privrede.